08 Nisan 2020, 12:49:00 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Oyunlar Ara Takvim Bağlantılar Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1
  Yazdır  
Gönderen Konu: KORONOVİRÜS İyilik Hareketi Başlatalım  (Okunma Sayısı 22 defa)
Abdulkadir
Yönetici Yardımcısı

Sülale: köy imamı

« : 20 Mart 2020, 15:35:21 »

İYİLİK HAREKETİ BAŞLATALIM!

* Alacaklılar borçları gücleri yeterse silebilir, imkanları yoksa erteleyebilirler.

* İmkanı olanlar ev kiralarını bir kaç ay almayabilirler.

* Evine çift maaş girip borç ödemeyenler bir maaşlarını infak edebilirler.

* Şimdi tam zekat verme zamanı bunun da ötesinde sadaka infak yapma zamanıdır.

* Eli darlaşmış, işten çıkarılmış, dul yetim kalmışlara şefkat elini uzatma zamanıdır.

* Hâlâ sınırda ayazın geçmediği şu günlerde çadırda yaşam mücadelesi veren mazlumlara yardım zamanıdır.

لَنْ تَنَالُوا الْبِرَّ حَتّٰى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَۜ وَمَا تُنْفِقُوا مِنْ شَيْءٍ فَاِنَّ اللّٰهَ بِه۪ عَل۪يمٌ ﴿٩٢﴾
➡️"ALLAH YOLUNDA SEVDİĞİNİZ ŞEYLERDEN HARCAMADIKÇA İYİLİĞE ASLA EREMEZSİNİZ. NE HARCARSANIZ ALLAH ONU HAKKIYLA BİLİR" (Al-i İmran 92)

قُلْ لِعِبَادِيَ الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا يُق۪يمُوا الصَّلٰوةَ وَيُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِراًّ وَعَلَانِيَةً مِنْ قَبْلِ اَنْ يَأْتِيَ يَوْمٌ لَا بَيْعٌ ف۪يهِ وَلَا خِلَالٌ ﴿٣١

➡️"ÎMÂN EDEN KULLARIMA SÖYLE: ALIM SATIMIN BULUNMADIĞI, DOSTLUĞUN FAYDA VERMEDİĞİ O GÜN GELMEDEN ÖNCE NAMAZLARINI DOSDOĞRU KILSINLAR, ONLARA VERDİĞİMİZ RIZIKLARDAN ALLAH RIZÂSI İÇİN GİZLİ VE AÇIK HARCASINLAR" (İbrahim 31)

📌"AZ SADAKA ÇOK BELAYI DEF EDER" (Heysemi, Mecmaü'z-Zevaid, III/63) /
📌"YARIM HURMAYLADA OLSA CEHENNEM AZABINDAN ALLAH'A SIĞININ"
” (Buhârî, Edeb 34, Zekât 10) hadislerini yaşayabilmeyi Rabbim nasip eylesin.

Not: Bu yazıyı kopyalayıp Facebook sayfamızda, vassap gruplarında ve şahıslara özelde paylaşabilirsiniz..
Paylaşalım ki iyilik çoğalsın, iyiğin çoğalması için evvela zihinlere ve gönüllere gündem edilmesi gerekir.
Sayfa: 1
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!